Szuper gyors belföldi szállítás, akár 24 órán belül ! GYORS GLS szállítás EURÓPA teljes területére 

 +36 30 269 1334 | H-P: 9:00-16:00 óráig  

 info@helloskin.hu

 

BLOG

A bőrápolási rutin kialakításának 4 alap pillére

2023.03.14 14:26
A bőrápolási rutin kialakításának 4 alap pillére

A HelloSkin csapatával nap mint nap azon dolgozunk, hogy a legszuperebb, hatóanyagokban gazdag kozmetikumokat hozzuk el nektek. Azonban egy szimpla webshopnál mindig is többet akartunk nyújtani - ezért is vezettük be rutinajánlónkat és a tanácsadást, hogy a megvásárolt termékek igazán hatékony szereplői lehessenek mindennapjaitoknak. Azonban ahhoz, hogy megfelelő rutint alakíthass ki, néhány alapszabályt le kell fektetni.Blogposztunkban most megismerkedhettek azokkal az alapokkal, melyeket érdemes tudni már azelőtt, hogy kitöltenétek a rutinajánló kérdőívet.

 

1. Milyen bőrtípusba tartozol?

Száraz bőr:

  • Ha a bőröd feszül, húzódik és esetleg viszket, akkor száraz bőrtípusba tartozol.
  • A száraz bőr kezelése érdekében kímélő arclemosókat használj, és kerüld a potenciálisan szárító
    hatású alkoholokat a kozmetikumokban. A bőr hidratálásához használj szérumokat, tonereket és krémeket, valamint akár olajokat. Az elhalt hámsejteket rendszeresen távolítsd el, hámlasztóval  hogy segítsd a
    hatóanyagok felszívódását.

Zsíros bőr:

  • Ezzel a bőrtípussal jellemzően nagyméretű pórusok és fényes bőrfelszín jár együtt. A pórusok mérete genetikai adottság is,  de a tág pórusok problémája általában a zsíros/olajos és kombinált bőrűekre jellemző.
  • Tévhit, hogy a zsíros bőr nem igényel hidratálást – mint minden rutinnak, a zsíros bőr ápolásának is az alapja az arctisztítás, hidratálás és a fényvédelem.

Kombinált bőr:

  • Ha a T-vonalon (homlok, orr és áll) zsírosodás tapasztalható, de a száj környéke és az arc alsó része száraz, akkor nagy valószínűséggel a kombinált bőrtípusba tartozol.
  • A bőrödet érdemes rendszeresen hámlasztani például szalicil savas hámlasztóval,ez képes rendben tartani a zsírosságot, ugyanakkor a hidratálásra is fordítsd hangsúlyt. 

Érzékeny bőr:

  • Az érzékeny bőr könnyen reagál pirosodással, a külső környezeti hatásokra például a hidegre, szélre vagy a napfényre.
  • Ha érzékenyebb bőrtípusba tartozol, akkor különösen fontos a gyengéd, illatanyagmentes
    kozmetikumok használata. Kerüld továbbá a szárító termékeket, a túlságosan habzó arclemosókat vagy arcszappanokat, mert felborítják a bőr védelmi funkcióit ellátó barrier réteg egyensúlyát.
  • Fontos: Az érzékeny bőr nem feltétlenül rozáceás, de a rozáceás bőr érzékeny - ha úgy gondolod a bőrtüneteid túlmutatnak azon, hogy az érzékeny bőrtípusba tartozol, akkor érdemes egy orvossal konzultálnod.

Tévhit: a vízhiány és az érett bőr nem bőrtípus!

  • A vízhiányos bőr egy olyan állapot, amikor a bőrben nincs elég nedvesség a megfelelő működéshez. A vízhiány okozhat feszülő, húzódó érzést. Ennek a kiváltó oka több tényező is lehet, például az időjárás, a túlillatosított kozmetikumok vagy a káros napsugarak. A vízhiányos bőr állapotán javítani lehet a megfelelő kozmetikumok használatával.

  • A bőr megereszkedése egy elkerülhetetlen folyamat a kor előrehaladtával a kollagéntermelés csökkenése miatt. A bőr öregedése már a 20-as éveikben is elkezdődhet, ezért az anti-aging kozmetikumok használata fontos megelőzésképpen is. Az öregedés jelei a genetikán kívül külső tényezőkre is visszavezethetők, például a napsugárzásra vagy a dohányzásra.

2. Mi a célod a bőrápolással?

Fontos, hogy a rutinodat aszerint építsd fel, hogy mi a célod vele. Más és más termékek és hatóanyagok lesznek jók a különböző célok eléréséhez és a különböző bőrproblémák kezeléséhez. Nézzünk erre néhány példát.

  • Pattanásos, problémás bőr: A pattanásos bőr nagyon frusztráló probléma, és számos ok megbújhat a szűnni nem akaró akné mögött. A probléma gyökere sok esetben belső okokra vezethető vissza, melyet orvosnak kell kivizsgálnia - de a bőröd számára nem megfelelő kozmetikumok használata is ronthat a bőr állapotán. A pattanásos bőr alapvetően érzékenyebb, reaktívabb, ezért kerüld az illatanyagot és parfümöt tartalmazó termékeket. A kémiai hámlasztók rendszeres használatával elősegítheted az eltömődött pórusok tisztítását. A közhiedelemmel ellentétben a pattanásos bőrnek megfelelő hidratálásra is szüksége van, ezért válassz egy könnyebb textúrájú krémet, amely nem nehezíti el a bőrt. Több összetevő is hatékonyan működik a pattanások kezelésében, mint például a retinol, azelainsav vagy niacinamid.

 

  • Tág pórusok, mitesszerek: A kémiai hámlasztók, különösképpen az egyik leggyengédebb fajtája a szalicil sav, hatásos ellenszere lehet a mitesszereknek mert képes a pórusok mélyére hatolni és belülről tisztítani azt. Válassz könnyebb állagú termékeket és kerüld a szárító hatású lemosókat és kozmetikumokat. Itt olvashatsz részletesebben a tág pórusok kezeléséről.

  • Vízhiány: Kezelése kézen fogva jár a hámlasztással, ugyanis az elhalt hámsejtek rendszeres eltávolítása nélkül az értékes összetevők csak ülnek az elhalt hámlemezkéken és nem képesek mélyebben kifejteni jótékony hatásukat. Próbálj meg minél több hidratáló elemet beépíteni a bőrápolási rutinodba. A tonerek, az esszenciák és a szérumok mind-mind segítségedre lesznek ebben. Ezek a termékek koncentráltak és mélyebben képesek kifejteni a
    hatásukat.

 

3. Mi a sorrend?

Ha kezdő bőrápoló vagy, a legfontosabb lépés az alap arcápolási rutin kialakítása. Az alaprutin három lépésből áll: tisztítás, hidratálás, fényvédelem.

                       

Miután az alaprutinod stabil, tovább lephetsz a célzott kezelések bevezetésére. Az arcápolási rutin általános szabálya, hogy a legfolyékonyabb, legvizesebb állagú termékétől kezdve a legsűrűbb felé haladjunk, tehát a sorrend: tonerek, esszenciák vízalapú szérumok, testesebb szérumok, krémek, végül az olajok. Tudj meg többet blogposztunkból a rutin rétegzéséről!

4. Mit mikor?

A napszakokat tekintve kétféle rutint különböztetünk meg: a nappali és az esti bőrápolási rutin.

  • Nappal:  Ebben a napszakban a rutinod legfontosabb lépése a fényvédelem. Az rajtad múlik, hogy mennyi időt és energiát tudsz reggel fektetni ebbe, viszont azt tartsd szem előtt, hogy a fényvédőt alaposan fel tudd vinni. Tehát legyen elegendő ideje az előtte felvitt termékeknek beszívódni, ha pedig sminkkel követnéd, a fényvédőnek adj egy kis időt, hogy megüljön a bőrödön. Reggelre javasoljuk az antioxidánsokat, főleg a C-Vitamin bevezetését, igény
    szerint pedig akár hidratáló és feszesítő termékek is bekerülhetnek ha nem érzed túl soknak a fényvédő alatt a plusz termékeket.

  • Este: Az esti rutin legfontosabb lépése a tisztítás, majd ezt követi a hidratálás. Hogy a két lépés között mennyi és milyen állomásokat vezetsz be, az rajtad áll. Praktikus, ha a hámlasztókat például az esti rutinodba teszed, de retinolt és a célzottabb kezeléseket is ide érdemes bevezetni. A jó hírünk, hogy este nem kell fényvédő! Arra viszont ügyelj, hogy lefekvés előtt legyen bőségesen ideje a felvitt kozmetikumoknak beszívódni az arcbőrödbe,
    különben minden jótékony hatóanyag a párnádon landol!

Ha további segítségre lenne szükséged, klikkelj rutinajánlónkra vagy keresd tanácsadásunk!

Ez is érdekelhet még:

Öt érdekesség amit nem tudtál a koreai arcápolásról

Legjobb fegyverek miteszerek ellen

A smart aging rutin kialakítása